На 14 септември се състоя откриването на бизнес академията за стартиращи предприемачи BASE Смолян. Събитието се проведе сред красивата обстановка на хижа Момчил юнак.
Като организатори се радваме на големия интерес, проявен към програмата - 55 кандидати за 35 места. Наложи се да направим стриктен подбор и беше вълнуващо да се запознаем с избраните участници. Те са предимно от град Смолян, но има и участници от гр. Чепеларе, с. Чепинци, с. Рибница, с. Габрица, с.Могилица, с.Букаците и други. Някои от тях вече имат бизнес в ранен стадии, други имат идея за създаване на бизнес, а трети са се включили с надежда да генерират идея по време на курса.
Освен представянето на всеки от участниците, както и кратко представяне на стопаните на хижа Момчил юнак, имахме честта за откриващата лекция да приветстваме Антоан Шотаров.
Антоан е предприемач и университетски преподавател, като интересите му са свързани основно с иновациите, науката, дигитализацията и бизнес развитието. Притежава докторска степен по икономика за изследване свързано с влиянието на иновациите върху конкурентоспособността. През последните няколко години Антоан участва в създаването и управлява няколко успешни компании, сред които се отличава софтуерната Донатикс, която е попадала в класацията на Business Insider за една от най-добрите ИТ компании в България и нейни клиенти са фармацевтичните гиганти Байер, Санофи, Байерсдорф, Синджента, Стада както и Световната здравна организация. През същия период Антоан успява да създаде и два стартъпа в сферите на забавлението и криптовалутите. През 2018 г. основава Инноуейв, която помага на корпорациите да променят бизнес моделите си, да се трансформират и да разработват и внедряват иновации. Антоан е съосновател и на веригата частни детски градини „София“.
Обучителна програма BASE продължава 13 седмици, като всяка седмица се срещаме с успял предприемач от региона, а завършващото събитие ще е презентация на бизнес плановете на участниците пред жури на 7 декември 2024 в хотел Кипарис. Събитието ще е отворено за публика.
Предвижда се и второ издание на програмата през 2025 г., като заинтересуваните могат да следят фейсбук страницата на програмата за обявяването на конкретни дати.