"Хората, които са се трудили по честния път, за тях трябва да бъде победата", каза щангистката пред bTV.
След повторното отваряне на пробите от състезанието по вдигане на тежести за жени в категория до 63 кг., стана ясно, че шампионката Мая Манеза, както и втората Светлана Царукаева и четвъртата Шибел Шимшек са използвали забранени вещества. Допинг скандал носи трети медал на България от олимпиадата в Лондон?Милка Манева може да се окичи със сребро във вдигането на тежести
Ако пробите се окажат положителни за допинг, Манева ще стане втора в състезанието.
По този начин тя може да се превърне в първата българка с медал от олимпийски игри в щангите. В Сидни 2000, когато женските щанги дебютираха, Изабела Рифатова стана шампионка, след което титлата ѝ беше отнета заради допинг, предаде бТВ.
“И се радвам, и не много, защото ще чакам официално да излезе всичко и тогава ще дам воля на чувствата. Първото, което си помислих е, че има Господ. За всичкото това, което съм дала и лишенията, и спорта, и труда… Наистина в един момент се възнаграждава. Колелото се върти и когато се трудиш, резултатът идва накрая. Дори и четири години по-късно, дори и по този начин”, каза Манева.
“На този форум, щом е имало такива състезатели, те трябва да бъдат премахнати и по този начин да възтържествува правдата. Хората, които са се трудили по честния път, за тях трябва да бъде победата”, заключи състезателката по вдигане на тежести.
Това не е първият случай, в който Манева печели медал по този начин. През 2013 г. в Тирана българската състезателка стана европейска вицешампионка в категория до 63 кг. Месеци по-късно шампионката Ирина Шейнова (Русия) беше уличена в употреба на допинг и така Манева взе титлата служебно.
Тогава тя сподели, че съжалява, че не е чула българския химн на почетната стълбичка – мечтата на всеки спортист.